10 Temmuz 2012 Salı

Birşeyler yapma zamanı: Başka Bir Okul Mümkün!Çocuğu olan her sorumlu bireyin kafasını kurcalayan, aklını tırmalayan, kimi zaman soluksuz bırakan en kaçınılmaz sorulardan biridir çocuğunu hangi okula göndereceği sorusu. Bu konuda en alternatif düşünen velilerin bile pekçoğu çokça sızlanır, şikayet eder, bir miktar araştırma yapar, en sonunda vakti gelince de imkanı olmayanlar yakınlardaki bir devlet okuluna, imkanı olanlar ise "ne yapalım, sistem böyle!" diyerek güçlerinin yettiği bir özel okula verirler çocuklarını. Ama artık "ne yapalım sistem böyle" dememek için çok çok umut verici bir girişim var önümüzde. Burada daha önce de bahsettiğim  bir grup akademisyen ve velinin girişimiyle henüz kurulma aşamasında olan ve kar amacı gütmeyen bir özel okul olan Başka Bir Okul Mümkün Girişimi. İçinde olmaktan gurur duyduğum, düşüncesi bile yüreğimi ferahlatan bir girişim. Türkiye'deki eğitim sisteminin iyice sarpa sardığı şu günlerde bambaşka bir çalışma.

BBOM'un bu defaki tanıtım toplantısı 15 Temmuz 2012, Pazar günü saat 17:00-19:00 arasında Boğaziçi Üniversitesi, Demir Demirgil Salonu'nda olacak. Saat 19:00-20:00 arasında ise bir kokteyl yapılacak. Serkan Kırmızı toplantıya gelen çocuklarla orta sahada (ya da duruma göre daha uygun bir mekanda)Davulumdan Masallar etkinliği yapacak. Çocuğunuz olsa da olmasa da gelin, tanışalım, hep birlikte sadece Başka Bir Okul'u değil, Başka Bir Dünyayı Mümkün kılmaya çalışalım.
 
BBOM'un resmi davet yazısını da buraya ekliyorum. Hepinizi bekliyoruz :-)
 
************************************
 
Merhaba;


Başka Bir Okul'u mümkün kılmak adına çok çalıştık, çok koşturduk. Sonuçta hatırı sayılır bir yol aldık. Niyetimiz, çabamız 2013 yılının Eylül ayında okulumuzun kapılarını aralamak.

Bugüne dek neler yaptık, bundan sonra nelere ihtiyaç var sizlerle paylaşmak, konuşmak istiyoruz. Aramıza katılmak isteyip bugüne dek fırsat bulamamış, vakit ayıramamış arkadaşlarımıza yer açmak, yeni dostların enerjisiyle sorunları daha hızla aşmak istiyoruz.

"Başka Bir Okul" hayalimizi, kat ettiğimiz mesafeyi ve şimdi bizi nelerin beklediğini paylaşacağımız Dayanışma ve Tanışma Toplantısı'nda hepinizi aramızda görebilmek umuduyla.

Toplantımıza tabi ki çocuklarımız da davetli. Toplantı boyunca Serkan Kırmızı "Davulumdan Masallar" atölyesiyle onlarla birlikte olacak.

Yer: Boğaziçi Üniversitesi, Güney Kampüs, Demir Demirgil Toplantı Salonu
Tarih: 15 Temmuz 2012, Pazar
Saat: 17:00 - 20:00

Sorularınız ve daha fazla bilgi için aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Dayanışmayla;
Feyza EYİKUL
Koordinatör
Başka Bir Okul Mümkün Derneği
İletişim Ofisi:Sinanpaşa Mah. İlhan Sok.
Pembe Rüya Apt. No:15 D:4
Beşiktaş/ İstanbul
Gsm: 533 383 4316

4 yorum:

BİA dedi ki...

Neden uzun zamandır yazmıyorsunuz acaba?

burçin şahin dedi ki...

merhaba tesadüfen buldum sayfanızı ve bakındım da gayet güzel şeyler var ellerinize sağlık ....benimde bir blogum var eğer göz atmak ve sitem hakkında yorumlarınızı benimle paylaşırsanız çok çok çok mutlu olucam şimdiden teşekkürler...
www.hamarathatunum.com

YAŞAMDAN SÜZÜLENLER dedi ki...

Blogumda link vermek isterim

Adsız dedi ki...

It is Miuccia [url=http://www.furworld.ru/ ]фабрика меха [/url] and Patrizio Bertelli who discover the secret of Prada and invent the earliest black nylon Prada handbag in the world which opens the successful and beneficial entrance of world famous handbag brand. Prada Handbags is known for its superb. Each lady wants a Prada handbag which signifies the fashion and the way of life. Prada store sells cheap Prada, including Prada purses and Prada handbags. [url=http://www.furworld.ru/ ]меховая фабрика [/url] is the best way for you to purchase a bag of high quality and greatest designed. With the development of Prada, large numbers of [url=http://www.furworld.ru/ ]мех [/url] are established. Buying Prada handbags and Prada wallets in [url=http://www.furworld.ru/ ]шубы из китая [/url] could help you save numerous time and money. [url=http://www.furworld.ru/ ]шубу [/url] is one other good option for you. [url=http://www.furworld.ru/ ]меховые фабрики [/url] can never let you down.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...