12 Ağustos 2011 Cuma

eli yüreğinde beklemek

Ailenizden çok ama çok sevdiğiniz birinin -örneğin eşinizin, çocuğunuzun ya da kardeşinizin - uzak diyarlarda bir yerlerde tanımadığınız insanlar tarafından rehin alındığını ve yaklaşık bir senedir eliniz yüreğinizde beklediğinizi düşünün.. nasıl bir muamele gördüğünü; aç mı susuz mu yogun mu olduğunu daha da kötüsü akibetinin ne olacağını bilmeden.. her yüreğin kolay kolay dayanabileceği bir durum değil!

Nurturia'dan sevgili Banu erkek kardeşinin çalıştığı geminin Somali'de Somalili korsanlar tarafında kaçırıldığını anlattığında dehşete düştüm. Bu durumla bu denli metanetle başa çıkıyor olmaları ise çok takdir edilesiydi. 10 aydan uzun bir süredir bu durumu kendi içlerinde yaşadılar ama artık çok da doğru bir adım atıp bu meseleyi tüm Türkiye'ye duyurmaya karar verdiler. Konuyla ilgili haberleri şu linklerde bulabilirsiniz.

"Somali'deki esir Türkleri kurtarın"

Somali’den alacağımız var

‘Başbakan Somali’den eşlerimizi de getirsin!’

Somali esirleri.

Siz de bir dilekçe gönderip destek olmak isterseniz şu bloga buyrun:  Somali'de 3 Aç Türk

2 yorum:

Banu Özçelik dedi ki...

Senemcigim, hep yanimda oldun ve hep çok iyi anladın beni. Teşekkür ediyorum verdiğin destek için. Umarım geç olmadan kardeşimi ve diğer gemicileri getirmeye yarayacak bu yaptıklarımız.

Hep Muhalefet dedi ki...

İlginize,emeğinize sağlık.Allah tez zamanda kurtarır ve kavuşturur inşallah.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...