4 Temmuz 2011 Pazartesi

kardeş türküler konseri

Cuma gecesi her sene gittiğimiz Kardeş Türküler konserindeydik. Bu sene ilk defa Nevacık’ı da yanımızda götürme cesaretini göstermeye karar verdik. O sabah ben endişeliydim doğrusu. Bir gece önce doğru düzgün uyumamış, sabahın köründe dikilmiş ve bütün günü kreşte geçirecek olan Neva, gece konserde ne yapacaktı acaba?

Akşam 5 gibi Neva’yı kreşten aldık Sibel'le ve konser için İzmit’ten kalkıp gelen arkadaşlarımız Füsun ve eşi Özbek’le buluştuk. Ne çok planlamıştık biz bu günü : ) Birlikte güzel bir kampüs turu, arkasından Orta Kantin’de kediler eşliğinde çay ve sandviç.. Sonra arabayı Bebek kapıya parkedip otobüsle Kuruçeşme... Hava kurşun gibi ağır... sıcak ve gri.
(not: fotoğraflar Füsun'un kamerasından)

Konser alanına vardık, yerimiz harika.. Tam sahnenin karşısı.. Koltuklarımıza yerleştik. Neva pür neşe. Bir süre sonra, Yüksel, eşi ve Rüya da geldiler. Ohh, kadro da tamamlandı, ne güzel.

İlk şarkının ilk notasını duymamızla birlikte o da ne, burnumuzun ucuna ilk yağmur damlası damlayıverdi. Hepimiz birbirimize baktık önce şaşkınlıkla ve derken gök delinmişcesine bir sağnak yağmur başlayıverdi. Çocuk Haklı albümünün en sevdiğim parçalarından 1-0’ı şakır şakır yağmur eşliğinde ama her daim tedbirli Sibel’in yanında getirdiği battaniyelerin altına sığınarak dinledik. Keyfimiz bozulmadı hiç. Babalar çocukları kaçırdılar hemen bir tente altına, biz anneler battaniye altında devam ettik şarkılara eşlik etmeye.Sonra, çöp poşetinden bozma rengarenk yağmurluklar dağıttılar, hepimiz birer tane geçirdik üstümüze. Tam 2.5 saat boyunca o yağmurda bir kişi bile terketmedi konseri. Bağıra bağıra eşlik ettik yine Türkçe, Kürtçe, Romence, Lazca, Ermenice ve başka başka dillerdeki türkülere.

Neva ile Rüya’nın keyfine diyecek yoktu. Neva şarkılara eşlik etti, her şarkı bitiminde delice alkışladı. Rüya hopladı, zıpladı, “sürekli ama sürekli” gözüne gelen yağmur damlalarını sildi elinin tersiyle : ) İkisi de bir kere bile mızırdanmadılar! Yanyana dansettiler bol bol : )


İyi ki varsın Kardeş Türküler. Arkadaşlarla birlikte ve çoluk çombak - yağmur altında bile olsa – konserin tadı ayrı güzeldi.5 yorum:

yeliz dedi ki...

benim buradan bile tüylerim diken diken oldu. çok güzelsiniz hepiniz:)

Sen Gelince dedi ki...

Delisiniz siz:) Ama ben delileri severim:) Ayrıca yağmurluklara bayıldım:)

Pino dedi ki...

Sevgili Senem merhabalar,
Blogunuzdan mail adresinize ulaşamadım. Sizin için sakıncası yoksa pinardenizarda@gmail.com adresime size ulaşabileceğim bir mail atabilir misiniz?
Çok Sevgilerimle,
Pınar

ElfAna dedi ki...

Fus' a da yazdigim gibi: 3 unuzu de hicc kiskanmadim! Hic! Sevgiler:)

Oglak Kizlari dedi ki...

Ohhhhh, ne eğlenmişssiniz.
Süper.

Hoşgeldim.
Pino sayesinde burada olan anne Çiğdem

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...