16 Ocak 2011 Pazar

haydi bakalım kalkın!!

İşte bu Pazar günü çocuklarla birlkte yapılabilecek eğlenceli, danslı, müzikli bir aktivite. İngilizce öğrenmek ve öğretmek için de çok elverişli.

Önce birlikte bu videoları 2-3 kere izleyin, sonra bilgisayarı görünür biryere koyup sesini açın ve birlikte dansedin. Biz Neva ile hergün birkaç kere dinleyip dansediyoruz!! :)) Eğer bilgisayarınızda Real Player yüklüyse videoları bilgisayara indirebilirsiniz de, böylece Internete bağlı olmadığınız zamanlarda da izleyebilir/dinleyebilirsiniz. Ayrıntı isterseniz yorumlarda sorabilirsiniz.

İşte ilk video:

Ünlü çocuk kitapları yazarı Eric Carle'ın From Head to Toe kitabından uyarlanan bu şarkılı video İngilizce hayvan isimlerini ve temel bazı hareketleri öğretmek için ideal.. hem de gerçekten çok eğlenceli!!


İkinci video ise What'sYour News? websitesinden. Videoyu burada bulabilirsiniz.


Ya da what's your news? websitesine gittikten sonra --> Watch clips --> Watch Anthony'e tıklayarak da izleyebilirsiniz.
En iyisi videoyu bilgisayara indirmek. Aynı şekilde bu videoyu da bir iki kez izledikten sonra bilgisayarı karşımıza koyduk, Neva ile birlikte bir yandan yüksek sesle şarkıyı söylüyor, bir yandan da hareketleri yapmaya çalışıyoruz. Neva evde kapalı kalmaktan biriken enerjisini atıyor, benim için de egzersiz oluyor :)

İyi eğlencer, iyi pazarlar!!

3 yorum:

Adsız dedi ki...

Eric Carle'in bu kitabini kutuphaneden almistik ve cok sevmistik. Boyle harekete yonelten kitaplari cok seviyorum, bizim icin cok iyi oluyor, onlar zaten surekli hareket halinde olduklari icin farketmiyordur herhalde :) Ne guzel oldu bu Ingilizce ogretirken serisi, yeni yeni seyler kesfediyoruz sayenizde :))

füsfüs dedi ki...

senem tam link isteyecektim koymuşsun. çok iyi oldu bakalım bizimki yapacak mı:)

senem dedi ki...

Evren, bu kitabı ben de ilk defa lojmanda karşı komşumuzun oğlunda görmüştüm (babası Amerika'lı), çok hoşuma gitmişti. eric carle'ın kendisi çocukken beden eğitimi dersinden pek hoşlanmazmış, galiba alternatif fiziksel aktivite olanağı olarak yazmış sanırım biraz da bu kitabı... biz ailecek yapıyoruz, günde birkaç defa otur-kalk-eğil-kıvrıl derken iyi geliyor :))

Füsun, merak ettim, gerçekten yapar mı acaba defne? ;-)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...