23 Kasım 2010 Salı

polonezköyBayramın ikinci günü güzel havayı fırsat bilip çekirdek ailemize ek olarak babaanne ile dedeyi de kaptığımız gibi kendimizi Polonezköy’e attık. Ne yapsak ne yapsak derken yazın gidip çok memnun kaldığımız Piknik Park’ta bulduk kendimizi. Yazın sevmiştik ama sıcaktan istediğimiz gibi gezememiştik, bu defa epey tadını çıkarttık. İçerisi aslında geyik, lama, domuz, keçi, pelikan, devekuşu, sülün, ördek, kuğu vb birçok hayvanın nispeten serbest bir şekilde dolaştığı güzel bir hayvan bahçesi. Ayrıca çocuklar için çocuk parkı, trombolin, basketbol sahası, mini teleferik gibi aktivite mekanları da var. İşin güzeli herşey içiçe. O nedenle yetişkinler de çocuklar da aynı yerde ayrı ayrı ve birlikte güzel vakit geçirebilir. Örneğin Neva elleriyle keçileri beslerken babaanne ve dedesi bankta oturup kuğuları seyrediyordu. Ya da Neva parkta oyun oynarken biz az ötedeki piknik alanında yemeğimizi yedik.

Giriş ücretli ama eğer içerde yemek de yemeye karar verirseniz giriş ücretini düşüyorlar. Uzun lafın kısası özellikle güzel havalarda tavsiye edebileceğim bir mekan.
1 yorum:

Adsız dedi ki...

hic aramayin, hadi gelin birlikte gidelim filan demeyin :))

şaka bi yana, bilmiyorduk burayi, hatta bir kere polonezkoye gidip de ellerimiz bos donmuslugumuz bile var, iyi olmus yazdigin, kaydedelim.

opuyorum

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...