26 Mart 2010 Cuma

bizim evde sıradan bir sabahNot: Aşağıda anlatacaklarım her çocuklu evde zaman zaman yaşanan sıradan sahnelerdir. İlerde hatırlanıp gülünmesi için kayda geçirilmiştir.

Sabah 5:20 itibarıyla Neva Hanım annesini “anne düüüüüt (süt)” komutuyla uyandırır. Yorgunluktan ağzı bir karış açık uyumakta olan anne otomatiğe bağlanmış şekilde mutfağa koşar, bir biberon ılık sütü hazır edip Neva Hanım’ın eline tutuşturur. Umudu, dileği, tek tesellisi gerisin geri uykuya dalması ihtimalidir. Bir biberon sütün bitmesiyle Neva basar çığlığı “daaaaa (daha)”. “E kızım bir biberon süt içtin ya şimdi” lafları fayda etmez, kesin komut üzerine ikinci bir biberon hazır edilir. Lüüüüp diye o biberon da biter ve yeniden “anne, düüüt, daaaaa” diye başlar Neva. Evet sabahın o saatinde artık içine bolca su katılmış üçüncü (yarım) biberon sütü de bitiren Neva’nın uykusu iyice dağılmıştır. Allahtan baba yardıma koşar, anneyi uykunun tatlı kollarına geri yollar. Anne bir saat daha uyuduktan sonra (baba işe gideceği için) mesaiyi devralır.

Bakıcımız E. Teyze gelip de beni kurtarana kadar Neva önce bütün mutfak takım taklavatını odasına taşır.Sonra yatağına tırmanma çalışmalarına girer..Yatakta zıp zıplar.E. teyzesi gelince bu canavarı evde tutmanın anlamsızlığını görür. Neva Hanım hemen sarılıp sarmalanıp dışarı çıkarılır.

Neyse ki benim işe gitme saatim gelmiştir. Sabahın geri kalanında onlar naptı bilmiyorum.

9 yorum:

kuzunun annesi dedi ki...

Enerji topu bunlar , enerji:)
Yorumuna cevap benim sayfamda:)Öperiz Neva cadısını :)

ELÇİN'İN YERİ dedi ki...

bu kuzucukların tencere tava aşkı beni öldürüyor :)

ne kadar büyümüş maşallah :)

Adsız dedi ki...

ahahaha düüüt :)
doruk normalmis demek ki, biberon bitince devamini isteyen tek cocuk degilmis :)

Irmakbebek dedi ki...

sizin üç biberon dütünüz bizim de her sabah üç biberon hütümüz var,hepsi aynı mı bunların yaaa:)

Deniz dedi ki...

benimki de süt canavarı, bitince bidaha diyo:))))

Calanon dedi ki...

O kivir kivir saclari ile cok bir sirin cimcime bu kiz yahu.

senem dedi ki...

Aaaa demek arka arkaya 3 biberon süt içme potansiyeli yalnızca bizim cimcimeye mahsus değilmiş!! İyi ama bu kadar çok süt içmek zararlı değil mi? Bildiğim kadarıyla sütün fazlası vücuttaki demir rezervlerini olumsuz yönde etkiliyor.

Deniz dedi ki...

öyle tabii ama -mamaaa -maaamaaaa ya da süüüt süüüt diye hönküren bir miniğe ne kadar karşı koyabilirsin, biz de gündüz sütlerini yok ettik bari en azında gece ve sabah içsin

Adsız dedi ki...

Dilerim, tüm sabahlarınız böyle güzel olur ama 1 saat geçinden!

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...