7 Şubat 2010 Pazar

pandora'nin kutusu


Pandora'nin Kutusu bu aksam saat 21:10'da TRT 2'de. Kacirmayin!
Sinopsis: İstanbul’un farklı semtlerinde yaşayan, her biri diğerinden farklı sorunun ve hayat standardının içinde sıkışıp kalmış, birbirinden habersiz, orta yaş ve sınıfa mensup üç kardeşi (Nesrin – Derya Alabora, Güzin – Övül Avkıran, Mehmet – Osman Sonant), bir gün doğup büyüdükleri Batı Karadeniz dağlarındaki köylerinden gelen bir telefon bir araya getirir: Yaşlı anneleri Nusret Hanım (Tsilla Chelton) kaybolmuştur. Annelerini aramak için buluşan üç kardeşin köylerine yaptıkları mecburi yolculuk, saklı kalan pek çok sorunun, hayatlarındaki ve ilişkilerindeki bir çok çarpıklığa dair pek çok şeyin Pandora’nın Kutusu misali ortaya saçılmasına neden olur.

Annelerini bulup İstanbul’a getirdikten bir süre sonra onun Alzheimer olduğunu öğrenen üç kardeş, hasta annelerinin aralarına katılımasıyla, kendi hayatlarının süregiden çarpıklığına dair pek çok gerçekle yüzleşecek, Nusret Hanım’ı anlayacak tek kişi ise büyük abla Nesrin’in (Derya Alabora) kaçak oğlu Murat (Onur Ünsal) olacaktır. Hayatının son günlerini dağıyla başbaşa geçirmek isteyen Nusret Hanım ile torunu Murat’ın kesişen yolları bir yolculuğun baslangıcıdır. Nihayetinde Nusret Hanım’ı dağına kavuşturan bu yolculuk, Murat’ın içine düştüğü boşluğa bir anlam katabilecek midir ?

http://www.ustaoglufilm.com/pandoranin_kutusu/

3 yorum:

aslı şimal dedi ki...

şimdi izliyoruz....

Kremali'nin annesi dedi ki...

Emektar bilgisayarimizi az kalsin camdan atacaktim dun; nicedir tekliyordu, ama dun huysuzlugunun zirvesindeydi! Birak internete baglanmayi C klasorlerime bile ulasmama izin vermedi huysuz ihtiyar. Velhasil, kirk yilin basinda internetten canli yayinda Turk filmi izleme hevesimiz kursagimizda kaldi. Oysa nasil da merak edip heveslenmistim Pandoranin Kutusunu acmaya ve o film uzerinden belki de kendimle yuzlesmeye...

Tuğçe dedi ki...

Sema Kaygusuz bizim Sema Kaygusuz muydu?

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...