25 Ocak 2010 Pazartesi

kar yağınca neler oldu? (bol resimli bir post)

Ne olacak? Evde mahsur kaldık. Kar iyi de sürekli esen rüzgar fenaydı. Dilediğimiz gibi çıkartamadık karın tadını. Hem Cumartesi hem Pazar hiç de alışık olmadığımız üzere sabahtan akşama evde geçti.

Bütün oyuncaklar döküldü yerlere. Defalarca oynandı her biriyle.Keza kitaplar da öyle... Okundu da okundu. Tek tek resimler gösterildi, hepsi için ayrı birer hikaye üretildi.


Neva: anne, ma? (anne, bunun adını birrrrr kere daha söylesene)

Ev buz gibi olunca kitap okumak için en rahat mekan belli oldu: kaloriferin yanıbaşı.

Sonra baktık artık ev yetmiyor, önce balkona çıkıldı. Nevacık ayak bileklerine kadar kara battı, bu duruma kendi de şaştı.

Bunun üzerine “hadi madem, sarılıp sarmalanıp dışarı çıkalım” dedik.Neva’nın geçen sene diktiğimiz limon selvisini ziyaret ettik.Yalnızca gündüzleri değil, geceleri de dışardaydık.

Bu arada arkadaş buluşmalarımız ve Cumartesi günü üniversitede düzenlenenen Hrant Dink – Barışalım etkinliği hep yalan oldu. En azından benim için. Hiçbirine katılamadım.

Yine de güzeldi tabi karda evde olmak. Neva uyurken bol tarçınlı salep eşliğinde karı koca kaloriferin yanında kitap okumak, bir battaniye altında film izlemek.

Bu sabah ise kar hızını biraz daha arttırmış şekilde karşıladı bizi. Sabah pencereden bakarken gördüğüm manzara çok güldürdü beni. Anne-babalar vardı hep pencerelerde, gözlerde aynı endişeli bakış: "Aman Allahım, ya kreş tatil olursa?? Hayırrr, olamaz, evde çocukla birlikte bir gün daha geçirmem mümkün değil!"
:)

Nitekim, sabah 9:30 itibarıyla Nevacık paketlendi ve babasıyla birlikte kreşe gönderildi. Anne ise evi derleyip toplayıp, okunması gereken projeleri evden halletmeye çalışmanın dayanılmaz hafifliği içinde.

3 yorum:

ELÇİN dedi ki...

paketlendi sözüne çok güldüm :)

ELİF dedi ki...

Ne güzel yağmış kar, biz bi türlü oynayamadık...Hiç tutmadı doğru dürüst...:((

elfeyp dedi ki...

Ooff haksızlık bu!! Tanecik yok buralarda :((

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...