28 Eylül 2009 Pazartesi

tesadüfün böylesi - umut ege ile neva buluşmasıSıradan bir Cumartesi günüdür. Kompozit “çalışıcam” der ofise gider. Neva evin içinde elinde ayakkabıları sokak kapısının önünde turlamaktadır, dışarı çıkmak ister. Dışarda güneş pırıl pırıldır. Anne, arkadaşı S'yi arar. Taksiye atlanıp Bebek Parkı’na gidilir. Fazla da vakit yoktur zaten, şöyle bir dolaşılıp eve dönülecektir.

Park cıvıl cıvıldır. Neva hemen kendini yere atıp pıtı pıtı yürümeye başlar. O sırada bir bankta oturmakta olan yaşlı bir amcanın elinden beslenen güvercinler topluluğu Neva’nın çok ilgisini çeker. Anne ile S. Teyze hayran hayran Neva’nın kuşlarla oynamasını seyretmektedir ki kucakta çok yakışıklı bir erkek bebek gelir. Bebek güvercinlerle ilgilenirken bir başkası da bebeğin fotoğraflarını çekmektedir. Bu arada anne bu yakışıklı bebeği Umut Ege’ye benzetir ama sonra “yok canım, onlar Ankara’da, İstanbul’da ne işleri var?” diye geçirir içinden. “Hem zaten bu kişiler UE ve annesi ise onlar da bizi tanırdı herhalde” diye düşünür anne. Ama işte taaaam o sırada son derece güleryüzlü birisi “inanmıyoruuuum, Neevaaaa” diyerek anne ile Neva’ya doğru hamle yapar. Böylesi bir rastlantı insana “tesadüfün iğne deliği” dedirtir. Sonrası şaşkınlık, sevinç, sıcak ve koyu bir sohbet, bol çocuk sevme, alelacele ayaküstü çekilen fotolar, durmayan bebekler....

Meğer UE’cik amcası ve yengesini ziyarete gelmiş İstanbul’a, yengesinin kucağında gezermiş parkta. Annesi ise UE’nin fotoğraflarını çekiyorum diye bir yandan da herşeyden habersiz Neva ile annesinin fotoğraflarını çekmekteymiş. Yani Umut Ege ile Neva tamamen tesadüf eseri aynı karede buluşuverirler ama henüz kendileri bile habersiz bu durumdan.Biz çok sevindik bu rastlantıya, çok memnun olduk sarıçizmelinin annesiyle tanıştığımıza, kısa da olsa sohbet etme imkanı bulduğumuza. Sanırım bizim kuzular da memnun oldular. Görüldüğü üzere hemen gülücükler eşliğinde birbirlerine uzandılar.7 yorum:

saricizmeli dedi ki...

artık türk filmlerini daha saygıyla izleyip, hadi canım demeyeceğim:))

keşke birer de piyango alsaydık hemen:P

gerçekten harika bir tesadüftü.

sevgilerimle...

Ozgur dedi ki...

En son fotoğrafa bayıldım. Mutluluğun resmi gibi bişiii. :)

Betül dedi ki...

ne güzel bir tesadüf...

Ayşe dedi ki...

hakikaten nasil da guzel bir tesaduf olmus... Ozgur gibi ben de son fotografa bayildim, nasil da gulmusler ikisi de... anliyorlar artik caniiim.

Yasemin Aktuğ dedi ki...

Dünya küçük diye boşuna dememişler yani.
bizde hülyanın tunası ile öyle tesadüfen karşılaşmıştık

KUZEY TAN dedi ki...

Ay ne güzel bir tesadüf. Bende parkta sokakta bebeklere bakıyorum ay blog bebeğimi tanıdık mı diye. Siz karşılaşmışsınız ne güzel.

Hülya'nın Tuna'sı dedi ki...

face'teki geyiği buraya taşıyayım.
blog...
connecting people.....

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...