7 Temmuz 2009 Salı

erikli

Haftasonumuz yine küçük bir tatil kaçamağı ile şenlendi. Kompozit’in 25 senelik arkadaşları ile onların anne ve babalarının Erikli’deki yazlıklarına gittik. Erikli, Saros Körfezi’nde korkunç bir şehirleşmeye maruz kalmış tipik bir sahil kasabası. Etraftaki hepsi birbirinden zevksiz beton binalarla dolu. Ancak buranın en büyük özelliği dünyada kendi kendisini yılda üç defa akıntılarla temizleyen üç denizden birisi olması. Bir de kavunları var ki insan yemeye doyamıyor.

Neyse, gelelim Neva Hanım’ın Erikli maceralarına. Bizimkisi artık iyice caretta caretta oldu. Kumsala indiğimiz anda bağımsızlığını ilan ediyor ve bıdı bıdı emekleyerek kendisini denize atıyor. Denizde ağzı burnu su dolsa da, üşüse de gıkı çıkmıyor. İkinci gün gittiğimiz İtalyan Koyu’nda tepemizde gri bulutlar varduı, deniz dalgalı ve soğuktu ama Neva bana mısın demedi. Kucaktan kucağa gezerek bol bol yüzme talimi yaptı.


Bu tatilde de taze sebzenin, dalından yeni koparılmış meyvenin dibine vurdu. Bahçedeki dut ağacından avuç avuç dut yedi.Deniz sonrası susuzluğunu salatalık ve karpuzla giderdi. Bütün kıyafetlerine vişne damlattı.

İyice bağımsızlığını ilan etti. Bizden çok arkadaşlarımızın sekiz yaşındaki kızıyla vakit geçirdi.
Bu arada iki yaşına geldiğinde bizi nasıl zorlayacağına dair sinyallerini vermeye başladı. Bulduğu her merdivene tırmanmak, her seferinde bizimle birlikte denize girmek istedi, izin vermeyince kendini yerden yere atmak suretiyle tutturdu.

6 yorum:

Tarkanın Annesi dedi ki...

Yesinler o karpuz yiyen bıtırcığı çooook tatlı gene Nevacık yıkıyor ortalığı Maaaaşaaallahhh

Tarkanın Annesi dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Betül dedi ki...

biz daha tatile çıkamadığımız için deniz ve Efe ikilisinin nasıl anlaşacağını bilmiyorum.Ama su kuşum sanırım bu konuda bizi çok zorlayacak Neva hanım gibi...

Tuğçe dedi ki...

Nevacığın denizle buluştuğu anlarda, özellikle o 2. resimde, yüzündeki o mutluluk ifadesi müthiş!

Hülya'nın Tuna'sı dedi ki...

ya ben bayılıyorum bu kızın kendi kendine atıştırmasına, gözlerine, sevimli sıfatına.. daha sayayım mı?

Ozgur dedi ki...

Fotolar harika. Offf denize gidesimiz geldiii.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...