30 Haziran 2009 Salı

okullu oluyoruzBugün Neva’yı kreşe kaydettirdik. Henüz sadece 10 aylık ama kızım şimdiden okullu oldu. : )

Doğar doğmaz Neva’yı üniversitenin kreşinin bekleme sırasına yazdırmıştık. Tabi o zaman bakıcımızdan bu kadar memnun kalacağımızı hiç bilmiyorduk. Hem anne hem baba üniversitede öğretim üyesi olunca epey bir puan tutturmuş bizimki ve üçüncü sıradan kreşin önümüzdeki dönem öğrenci listesine girmiş. Geçenlerde kreş müdürü olan hanımla görüşmeye gittik. Kızımızın ünü çoktan yayılmış, Neva’nın adını listede gören bir sürü insan “aaaa neva da mı geliyor kreşe, yaşasın demişler”. Çok komik geldi bu durum bana.

Henüz Neva için çok erken olduğunun farkındayım ama eğer şimdi bize çıkmışken kaydettirmezsek Neva hakkını kaybedebilir ve biz de bunu göze alamıyoruz ne yazık ki. Neyse ki müdür hanım bir yaş grubundaki çocukların hergün ve tam zamanlı gelme zorunluluğunun olmadığını, ilk sene haftada birkaç gün, günde bir iki saat göndersek de olacağını söyleyince rahatladık (diğer yaş gruplarında devam mecburi, yoksa çocukların kaydı siliniyor). Bu durumda maddi olarak zor olacak ama Neva iki yaşına gelene kadar hem E. Teyze devam edecek, hem de Neva yarı zamanlı kreşe gidecek.

Bugün sağlık raporunu alıp kreşi ziyaret ettik. Öğretmenleri bayıldılar Neva’ya çünkü hemen bizim kucağımızdan onların kucağına atladı ve hemen oyuncaklarla oynamaya, bisiklete binmeye başladı.

Eylül’de yeni bir macera bizi bekliyor.

6 yorum:

elfeyp dedi ki...

Hadi bakalım. Hayırlı olsun :) Nevacık da annesi, babası gibi akıllı olsun, hep okullu kalsın :P

Ayşe dedi ki...

hayirli olsun Senemcim. Ben 4 yasimda gitmistim yuvaya, ama bizim de bakici teyzemiz devamli evdeydi... E. hanimin olmasi sizin icin cok onemli, Allah eksik etmesin.
Bence hic yanlis birsey yapmiyorsun; biliyorum, kendine justify etmen gerekiyor :)), ama Nevacik icin cok faydali etkilesimlere girecek cok ufak yastan...

cok cok sevgiler.

Meltem :-) dedi ki...

Ayyy Nevacık büyümüşte okullu olmuş:)))
Yaşıtlarıyla olması çok ama çok iyi bir şey, böyle bir fısat varken bencede çok iyi yapmışsın.Paylaşmayı, grup içinde oynamayı daha bir sürü şeyi öğrenecek. Hadi hayırlısı bakalım

Hülya'nın Tuna'sı dedi ki...

eğer kreşte akranları olursa şahane bir durum.
gözlemlerime göre bu aylardaki çocuklar birbirleriyle oyanamaya bayılıyor. bizim veremedğimiz şeyleri alıyorlar birbirlerinden sanırım.
ben de birkaç ay sonra adam gibi bir kreşin oyun grubuna başlatmayı düşünüyorum

Adsız dedi ki...

aaa inanmiyorum Senemcim yaaa, Nevacim okullu mu oldu :)
bence muhtesem bir olanak, ben de erken yasta tam zamanli olmasa da ufak ufak akranlari ile birlikte olmasi taraftariyim.
simdiden hayirli olsun :)

Senem dedi ki...

Elfcim, çok teşekkürler. Annesi babası hep okullu olmakla ne kadar akıllılık etti bilmem ama bu gidişle çocuğu da kendimize benzeteceğiz :- )

Ayşecim, tam üstüne bastın. Bu justify etmeye çalışma işi o kadar doğru ki. Biliyorum kreş onun için iyi ama daha çok küçüüüüük!!! Neyse ki E. Teyzemiz de bizimle kalmaya devam edecek.

Meltem, sorma, yakında elinden tutup okula götüreceğiz, inanamıyorum. Yaşıtlarıyla birlikte olacak olması işin en güzel yanı tabi. Bu arada bir türlü görüşemedik : (

Hülya, evet kreşte kendisi gibi 8-9 tane daha 1 yaş grubu çocuk olacak. Zaten öğretmenler ilk bir iki hafta zor oluyor ama sonra çocuklar eve gitmek istemiyorlar dedi – ki öyle olur sanırım. Zaten Neva kimseyi yabancılamıyor, herhalde fazla zorluk çekmez.

Kiraz, göz açıp kapayana kadar büyüyorlar. Şimdi bir de okula başlayacak kuzucuk şimdiden büyüdü sanki. Neyse ki istediğimiz zaman gidip görebileceğiz. Akranları ile olması ona çok iyi gelecek eminim.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...