22 Mayıs 2009 Cuma

eskişehir günleriEskişehir’e gittik geldik. Günler müthiş bir hızla ama çok güzel geçti. Eskişehir’de annem, babam, teyzem, eniştem, anneannem ve dedem oturuyorlar. Öyle olunca ziyaret edecek çok kapı vardı. Üstelik bizim gittiğimizin ertesi günü Ankara’dan erkek kardeşim, eşi ve güzel yeğenim ile teyzemin oğlu, eşi ve henüz 43 günlük olan bebekleri de geldiler Eskişehir’e. Kalabalık, hareketli, eğlenceli birkaç gün geçirdik.

Neva dört gün boyunca anneannesi ve dedesiyle oyunlar oynadı, yerlerde boğuştu, bıdı bıdı önlerinde emekledi, çoştu da çoştu. Neyse ki bilumum akrabayı talükat ne kadar hareketli bir çocuğumuz olduğuna bir kez daha tanık olarak işimizin ne denli zor olduğuna ikna oldular.

Biri eksik olmak üzere bütün kuzenler toplanınca ilk işimiz büyükanneanne ve büyükdedeyi ziyaret etmek oldu. Üç torun, iki torundan gelin, bir torundan damat, üç de torun çouğu olarak evi doldurduk. Tabi anneanne ve dedemin mutluluğu görülmeye değerdi.Sonra Neva ile kuzeni Kutay’ı yeniden birarada görmek çok güzeldi. Kutay, Neva’dan tam 2 yaş büyük. Daha önceki buluşmalarımızda fazla iletişim kuramamışlardı ama bu defa iki kuzen bayağı bayağı birlikte oyunlar oynadılar. Oyuncaklarını paylaşıma konusunda 2.5 yaşında olmasına rağmen bugüne dek hiçbir sorun çıkarmayan Kutay bu defa da yanında getirdiği oyuncak arabaları Neva ile paylaştı. Neva da çıngıraklı oyuncaklarını Kutay abisine taşıdı.Parkta dolaşırken de Kutaycım kuzeninin arabasının yanından hiç ayrılmadı.


Ayrıca Eskişehir’deyken kırkını yeni çıkartan Derinciğimizin kırkını da uçurduk: uzun bir ömrü olsun, saçlarına aklar düşsün diye saçını unladık, çocukları olsun diye yumurta verdik. Eee, bu arada bizimkileri de unutmadık tabi. Kutay'la, Neva'nın saçlarını da una buladık.Dönüş yolunda trende Neva ile yalnızdık ama hiç korktuğum gibi olmadı. Trende koltukların arası o kadar genişti ki bebek arabasını kapatmadık ve Neva çoğunlukla arabasında oturdu. Canı sıkıldıkça arada vagonlar arası dolaştık. Zaten yol 4.5 saat sürüyor, öyle böyle sorunsuz bir şekilde tamamladık.

7 yorum:

Hülya'nın Tuna'sı dedi ki...

elini de yanağına koymuş, düşünür filozof edasıyla
çok şeker. bakışlarına da bayıldım meraklı meraklı.

tarkanın annişi dedi ki...

Dolma bu dolma sarıp sarmalıycan yiycen bu nevayı.Ayaklar açık ohh yan gel yat osman pozisyonunda.Güzel bir değişiklik olmuş Neva içinde Eskişehir.Öpüldünüz.

BirBen dedi ki...

Yanlarına bebek gelince bizimkiler nasıl da büyük kalıyor yaa..

sinem dedi ki...

Senem Neva günesten hafif yanm1s m1 bana m1 oyle geldi bilemedim ama ,bir güzellik gelmis daha k1zsal bir edaya bürünmüs(dar1s1 b1z1m k1z1n bas1na )ve büyümüs ...

saricizmeli dedi ki...

Senem, aferim bana:))

Calanon dedi ki...

O sapkali ayaklar hafif havada resmini cercevele bence, bir de o bezelyelerden op bizim icin.

Yasemin Aktuğ dedi ki...

Allah sindirsin ne güzel kalabalık bir aile ortamında bulunmuşsunuz Neva da koca kız olmuş da annesini üzmemiş tatilde

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...